S-882Z18-M5T1G
S-882Z18-M5T1G
S-882Z18-M5T1G
Part Number
S-882Z18-M5T1G
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG CHARG PUMP 1.8V SOT23-5
Data sheet
S-882Z18-M5T1G.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
S-882Z18-M5T1G
Comments
    S-882Z18-M5T1G Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Up
    TopologyCharge Pump
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Current - Output-
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching350kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)3V
    Voltage - Input (Min)0.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V