SI3500-A-GM
SI3500-A-GM
SI3500-A-GM
Part Number
SI3500-A-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Description
IC REG BUCK ADJ 400MA 20QFN
Data sheet
SI3500-A-GM.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
SI3500-A-GM
Comments
    SI3500-A-GM Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Output TypeAdjustable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case20-VQFN Exposed Pad
    Current - Output400mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive, Isolation Capable
    Frequency - Switching350kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)57V
    Voltage - Input (Min)42V
    Voltage - Output (Max)12V
    Supplier Device Package20-QFN (5x5)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V