TPS549A20RVET
TPS549A20RVET
TPS549A20RVET
Part Number
TPS549A20RVET
Description
IC REG BUCK ADJ 15A 28VQFN
Data sheet
TPS549A20RVET.pdf
Delivery Services
TPS549A20RVET
Comments
    TPS549A20RVET Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesSWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case28-VFQFN Exposed Pad
    Current - Output15A
    Frequency - SwitchingSelectable
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage - Input (Min)1.5V
    Voltage - Output (Max)5.5V
    Supplier Device Package28-VQFN-CLIP (4.5x3.5)
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.6V