XC9257B17CER-G
XC9257B17CER-G
XC9257B17CER-G
Part Number
XC9257B17CER-G
Description
1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-
Data sheet
XC9257B17CER-G.pdf
Delivery Services
XC9257B17CER-G
Comments
    XC9257B17CER-G Specifications
    Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
    Current - Output1A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1.2MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-USPC (1.8x2)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.7V