XC9259B15C1R-G
XC9259B15C1R-G
XC9259B15C1R-G
Part Number
XC9259B15C1R-G
Description
ULTRA SMALL 1A COT CONTROL SYNCH
Data sheet
XC9259B15C1R-G.pdf
Delivery Services
XC9259B15C1R-G
Comments
    XC9259B15C1R-G Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesXC9259
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-XFLGA
    Current - Output1A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1.2MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageLGA-8B01
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V