ADP122ACPZ-3.3-R7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ADP122ACPZ-3.3-R7
ADP122ACPZ-3.3-R7
Part Number
ADP122ACPZ-3.3-R7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6LFCSP
Data sheet
ADP122ACPZ-3.3-R7.pdf
Delivery Services
ADP122ACPZ-3.3-R7
Comments
    ADP122ACPZ-3.3-R7 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (10kHz ~ 100kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-UDFN Exposed Pad, CSP
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 300mA
    Current - Supply (Max)240 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-LFCSP-UD (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)105 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V