ADP151ACPZ-1.8-R7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ADP151ACPZ-1.8-R7
ADP151ACPZ-1.8-R7
Part Number
ADP151ACPZ-1.8-R7
Description
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6LFCSP
Data sheet
ADP151ACPZ-1.8-R7.pdf
Delivery Services
ADP151ACPZ-1.8-R7
Comments
    ADP151ACPZ-1.8-R7 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-UDFN Exposed Pad, CSP
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)350 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-LFCSP-UD (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)20 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V