ADP165ACBZ-3.3-R7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ADP165ACBZ-3.3-R7
ADP165ACBZ-3.3-R7
Part Number
ADP165ACBZ-3.3-R7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4WLCSP
Data sheet
ADP165ACBZ-3.3-R7.pdf
Delivery Services
ADP165ACBZ-3.3-R7
Comments
    ADP165ACBZ-3.3-R7 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB ~ 50dB (100Hz ~ 1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-WFBGA, WLCSP
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.225V @ 150mA
    Current - Supply (Max)6.2 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package4-WLCSP (0.96x0.96)
    Current - Quiescent (Iq)2.4 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V