ADP3330ART-3.3-RL7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ADP3330ART-3.3-RL7
ADP3330ART-3.3-RL7
Part Number
ADP3330ART-3.3-RL7
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-6
Data sheet
ADP3330ART-3.3-RL7.pdf
Delivery Services
ADP3330ART-3.3-RL7
Comments
    ADP3330ART-3.3-RL7 Specifications
    PackageCut Tape (CT),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-6
    Control FeaturesError Flag, Shutdown
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.23V @ 200mA
    Current - Supply (Max)4 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-6
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V