AN77L12M
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AN77L12M
AN77L12M
Part Number
AN77L12M
Description
IC REG LINEAR 12V 100MA 3HSIP
Data sheet
AN77L12M.pdf
Delivery Services
AN77L12M
Comments
    AN77L12M Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR58dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-30°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)22.98V
    Supplier Device Package3-HSIP
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V