AN78L10M
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AN78L10M
AN78L10M
Part Number
AN78L10M
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
IC REG LINEAR 10V 100MA 3HSIP
Data sheet
AN78L10M.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
AN78L10M
Comments
    AN78L10M Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR52dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package3-HSIP
    Current - Quiescent (Iq)3 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)10V