AN78L24ME1
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AN78L24ME1
AN78L24ME1
Part Number
AN78L24ME1
Description
IC REG LINEAR 24V 100MA 3HSIP
Data sheet
AN78L24ME1.pdf
Delivery Services
AN78L24ME1
Comments
    AN78L24ME1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR44dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)40V
    Supplier Device Package3-HSIP
    Current - Quiescent (Iq)3.5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)24V