AN80L25RMSTX
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AN80L25RMSTX
AN80L25RMSTX
Part Number
AN80L25RMSTX
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA MINI-5D
Data sheet
AN80L25RMSTX.pdf
Delivery Services
AN80L25RMSTX
Comments
    AN80L25RMSTX Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR68dB (120Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)14.5V
    Supplier Device PackageMINI-5D
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V