AP1115AY35L-13
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AP1115AY35L-13
AP1115AY35L-13
Part Number
AP1115AY35L-13
Description
IC REG LINEAR 3.5V 600MA SOT89-3
Data sheet
AP1115AY35L-13.pdf
Delivery Services
AP1115AY35L-13
Comments
    AP1115AY35L-13 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control Features-
    Current - Output600mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 600mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.5V