AP131-33WL-7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AP131-33WL-7
AP131-33WL-7
Part Number
AP131-33WL-7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT25
Data sheet
AP131-33WL-7.pdf
Delivery Services
AP131-33WL-7
Comments
    AP131-33WL-7 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V