AP7315-135SR-7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AP7315-135SR-7
AP7315-135SR-7
Part Number
AP7315-135SR-7
Description
IC REG LINEAR 1.35V 150MA SOT23
Data sheet
AP7315-135SR-7.pdf
Delivery Services
AP7315-135SR-7
Comments
    AP7315-135SR-7 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (1kHz)
    Control Features-
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.25V
    Voltage Dropout (Max)0.64V @ 150mA
    Current - Quiescent (Iq)60 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.35V