AP7343-105W5-7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AP7343-105W5-7
AP7343-105W5-7
Part Number
AP7343-105W5-7
Description
IC REG LINEAR 1.05V 300MA SOT25
Data sheet
AP7343-105W5-7.pdf
Delivery Services
AP7343-105W5-7
Comments
    AP7343-105W5-7 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.25V
    Voltage Dropout (Max)0.7V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-25
    Current - Quiescent (Iq)60 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.05V