AP7354D-25FS4-7
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
AP7354D-25FS4-7
AP7354D-25FS4-7
Part Number
AP7354D-25FS4-7
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 4DFN
Data sheet
AP7354D-25FS4-7.pdf
Delivery Services
AP7354D-25FS4-7
Comments
    AP7354D-25FS4-7 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-XDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.48V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageX2-DFN1010-4 (Type B)
    Current - Quiescent (Iq)0.6 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V