BU33UA3WNVX-TL
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
BU33UA3WNVX-TL
BU33UA3WNVX-TL
Part Number
BU33UA3WNVX-TL
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Description
IC REG LIN 3.3V 300MA 4SSON
Data sheet
BU33UA3WNVX-TL.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
BU33UA3WNVX-TL
Comments
    BU33UA3WNVX-TL Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-UDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.22V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSSON004X1010
    Current - Quiescent (Iq)90 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V