BU34JA2MNVX-CTL
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
BU34JA2MNVX-CTL
BU34JA2MNVX-CTL
Part Number
BU34JA2MNVX-CTL
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Description
IC REG LINEAR 3.4V SSON004R1010
Data sheet
BU34JA2MNVX-CTL.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
BU34JA2MNVX-CTL
Comments
    BU34JA2MNVX-CTL Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-UDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.49V @ 200mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSSON004X1010
    Current - Quiescent (Iq)90 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.4V