ILC7062CM44X
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ILC7062CM44X
ILC7062CM44X
Part Number
ILC7062CM44X
Data sheet
ILC7062CM44X.pdf
Delivery Services
ILC7062CM44X
Comments
    ILC7062CM44X Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Control Features-
    Current - Output250mA
    Protection FeaturesShort Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.4V