LD3985J33R
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
LD3985J33R
LD3985J33R
Part Number
LD3985J33R
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC REG LIN 3.3V 150MA 5FLIPCHIP
Data sheet
LD3985J33R.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
LD3985J33R
Comments
    LD3985J33R Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-WFBGA, FCBGA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 150mA
    Current - Supply (Max)250 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-FlipChip (1.59x1.24)
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V