LD57100J105R
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
LD57100J105R
LD57100J105R
Part Number
LD57100J105R
Description
IC REG LINEAR 1.05V 1A 6FLIPCHIP
Data sheet
LD57100J105R.pdf
Delivery Services
LD57100J105R
Comments
    LD57100J105R Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-XFBGA, FCBGA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.08V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-FlipChip (0.78x1.18)
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.05V