LT3032MPDE-15#PBF
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
LT3032MPDE-15#PBF
LT3032MPDE-15#PBF
Part Number
LT3032MPDE-15#PBF
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC REG LINEAR +-15V 14DFN
Data sheet
LT3032MPDE-15#PBF.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
LT3032MPDE-15#PBF
Comments
    LT3032MPDE-15#PBF Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case14-PowerWFDFN
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA, 150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive and Negative
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)±20V
    Voltage Dropout (Max)0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package14-DFN (4x3)
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)±15V