NCV8504PW25R2
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
NCV8504PW25R2
NCV8504PW25R2
Part Number
NCV8504PW25R2
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG LDO LIN 400MA 2.5V 16SOIC
Data sheet
NCV8504PW25R2.pdf
Delivery Services
NCV8504PW25R2
Comments
    NCV8504PW25R2 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad