S-1112B41PI-L7ATFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1112B41PI-L7ATFU
S-1112B41PI-L7ATFU
Part Number
S-1112B41PI-L7ATFU
Description
IC REG LINEAR 4.1V 150MA SNT6A
Data sheet
S-1112B41PI-L7ATFU.pdf
Delivery Services
S-1112B41PI-L7ATFU
Comments
    S-1112B41PI-L7ATFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1112
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-6A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.1V