S-1131B33UA-N4STFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1131B33UA-N4STFU
S-1131B33UA-N4STFU
Part Number
S-1131B33UA-N4STFU
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT89-3
Data sheet
S-1131B33UA-N4STFU.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-1131B33UA-N4STFU
Comments
    S-1131B33UA-N4STFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1131
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.34V @ 100mA
    Current - Supply (Max)65 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V