S-11L10D31-I6T2U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-11L10D31-I6T2U
S-11L10D31-I6T2U
Part Number
S-11L10D31-I6T2U
Description
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SNT6A
Data sheet
S-11L10D31-I6T2U.pdf
Delivery Services
S-11L10D31-I6T2U
Comments
    S-11L10D31-I6T2U Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)3.65V
    Voltage Dropout (Max)0.29V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)900 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.1V