S-1312B13-A4T1U3
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1312B13-A4T1U3
S-1312B13-A4T1U3
Part Number
S-1312B13-A4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.3V 150MA HSNT4-A
Data sheet
S-1312B13-A4T1U3.pdf
Delivery Services
S-1312B13-A4T1U3
Comments
    S-1312B13-A4T1U3 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.56V @ 100mA
    Current - Supply (Max)30 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageHSNT-4-A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.3V