S-1312C32-A4T1U3
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1312C32-A4T1U3
S-1312C32-A4T1U3
Part Number
S-1312C32-A4T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.2V 150MA HSNT4-A
Data sheet
S-1312C32-A4T1U3.pdf
Delivery Services
S-1312C32-A4T1U3
Comments
    S-1312C32-A4T1U3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1312
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.28V @ 100mA
    Current - Supply (Max)30 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageHSNT-4-A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.2V