S-1317A12-A4T2U4
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1317A12-A4T2U4
S-1317A12-A4T2U4
Part Number
S-1317A12-A4T2U4
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 1.2V 100MA HSNT4-B
Data sheet
S-1317A12-A4T2U4.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-1317A12-A4T2U4
Comments
    S-1317A12-A4T2U4 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1317
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageHSNT-4-B
    Current - Quiescent (Iq)530 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V