S-1323B55PF-N9OTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1323B55PF-N9OTFU
S-1323B55PF-N9OTFU
Part Number
S-1323B55PF-N9OTFU
Description
IC REG LINEAR 5.5V 150MA SNT4A
Data sheet
S-1323B55PF-N9OTFU.pdf
Delivery Services
S-1323B55PF-N9OTFU
Comments
    S-1323B55PF-N9OTFU Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.65V @ 150mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.5V