S-1324D18-A4T2U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1324D18-A4T2U
S-1324D18-A4T2U
Part Number
S-1324D18-A4T2U
Description
IC REG LINEAR 1.8V 200MA HSNT4-B
Data sheet
S-1324D18-A4T2U.pdf
Delivery Services
S-1324D18-A4T2U
Comments
    S-1324D18-A4T2U Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.58V @ 100mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageHSNT-4-B
    Current - Quiescent (Iq)12 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V