S-1333D13-M5T1U3
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-1333D13-M5T1U3
S-1333D13-M5T1U3
Part Number
S-1333D13-M5T1U3
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 1.3V 300MA SOT23-5
Data sheet
S-1333D13-M5T1U3.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-1333D13-M5T1U3
Comments
    S-1333D13-M5T1U3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1333
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOvercurrent, Thermal Shutdown
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.56V @ 100mA
    Current - Supply (Max)38 µA
    Voltage - Output (Max)5.5V
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.3V