S-13A1D33-E6T1U3
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-13A1D33-E6T1U3
S-13A1D33-E6T1U3
Part Number
S-13A1D33-E6T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6HSOP
Data sheet
S-13A1D33-E6T1U3.pdf
Delivery Services
S-13A1D33-E6T1U3
Comments
    S-13A1D33-E6T1U3 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 300mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-HSOP
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V