S-13R1H17-N4T1U3
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-13R1H17-N4T1U3
S-13R1H17-N4T1U3
Part Number
S-13R1H17-N4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.7V 150MA SC82AB
Data sheet
S-13R1H17-N4T1U3.pdf
Delivery Services
S-13R1H17-N4T1U3
Comments
    S-13R1H17-N4T1U3 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.38V @ 100mA
    Current - Supply (Max)9 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-82AB
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.7V