S-19212B33A-E8T1U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-19212B33A-E8T1U
S-19212B33A-E8T1U
Part Number
S-19212B33A-E8T1U
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
VOLTAGE REGULATOR
Data sheet
S-19212B33A-E8T1U.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-19212B33A-E8T1U
Comments
    S-19212B33A-E8T1U Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100, S-19212B/DxxA
    RoHSRoHS
    PSRR45dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output250mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Voltage - Input (Max)36V
    Voltage Dropout (Max)0.8V @ 250mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-HSOPA
    Current - Quiescent (Iq)8.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V