S-812C25BPI-C4FTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-812C25BPI-C4FTFU
S-812C25BPI-C4FTFU
Part Number
S-812C25BPI-C4FTFU
Description
IC REG LINEAR 2.5V 30MA SNT6A
Data sheet
S-812C25BPI-C4FTFU.pdf
Delivery Services
S-812C25BPI-C4FTFU
Comments
    S-812C25BPI-C4FTFU Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output30mA
    Protection FeaturesShort Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.68V @ 10mA
    Current - Supply (Max)1.6 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-6A
    Current - Quiescent (Iq)500 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V