S-812C33AY-B2-U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-812C33AY-B2-U
S-812C33AY-B2-U
Part Number
S-812C33AY-B2-U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA TO92-3
Data sheet
S-812C33AY-B2-U.pdf
Delivery Services
S-812C33AY-B2-U
Comments
    S-812C33AY-B2-U Specifications
    PackageBulk
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.41V @ 10mA
    Current - Supply (Max)1.8 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92-3
    Current - Quiescent (Iq)500 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V