S-814A34AMC-BCYT2G
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-814A34AMC-BCYT2G
S-814A34AMC-BCYT2G
Part Number
S-814A34AMC-BCYT2G
Description
IC REG LINEAR 3.4V 110MA SOT23-5
Data sheet
S-814A34AMC-BCYT2G.pdf
Delivery Services
S-814A34AMC-BCYT2G
Comments
    S-814A34AMC-BCYT2G Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR45dB (100Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output110mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.44V @ 60mA
    Current - Supply (Max)40 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)500 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.4V