S-817A16APF-CUFTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A16APF-CUFTFU
S-817A16APF-CUFTFU
Part Number
S-817A16APF-CUFTFU
Description
IC REG LINEAR 1.6V 20MA SNT4A
Data sheet
S-817A16APF-CUFTFU.pdf
Delivery Services
S-817A16APF-CUFTFU
Comments
    S-817A16APF-CUFTFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Control Features-
    Current - Output20mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.99V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.6V