S-817A24APF-CUNTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A24APF-CUNTFU
S-817A24APF-CUNTFU
Part Number
S-817A24APF-CUNTFU
Description
IC REG LINEAR 2.4V 35MA SNT4A
Data sheet
S-817A24APF-CUNTFU.pdf
Delivery Services
S-817A24APF-CUNTFU
Comments
    S-817A24APF-CUNTFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control Features-
    Current - Output35mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.67V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.4V