S-817A27ANB-CUQT2U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A27ANB-CUQT2U
S-817A27ANB-CUQT2U
Part Number
S-817A27ANB-CUQT2U
Description
IC REG LINEAR 2.7V 35MA SC82AB
Data sheet
S-817A27ANB-CUQT2U.pdf
Delivery Services
S-817A27ANB-CUQT2U
Comments
    S-817A27ANB-CUQT2U Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control Features-
    Current - Output35mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.51V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-82AB
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V