S-817A28APF-CURTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A28APF-CURTFU
S-817A28APF-CURTFU
Part Number
S-817A28APF-CURTFU
Description
IC REG LINEAR 2.8V 35MA SNT4A
Data sheet
S-817A28APF-CURTFU.pdf
Delivery Services
S-817A28APF-CURTFU
Comments
    S-817A28APF-CURTFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control Features-
    Current - Output35mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.51V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V