S-817A33APF-CUWTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A33APF-CUWTFU
S-817A33APF-CUWTFU
Part Number
S-817A33APF-CUWTFU
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SNT4A
Data sheet
S-817A33APF-CUWTFU.pdf
Delivery Services
S-817A33APF-CUWTFU
Comments
    S-817A33APF-CUWTFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.41V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V