S-817A37APF-CVATFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817A37APF-CVATFU
S-817A37APF-CVATFU
Part Number
S-817A37APF-CVATFU
Description
IC REG LINEAR 3.7V 50MA SNT4A
Data sheet
S-817A37APF-CVATFU.pdf
Delivery Services
S-817A37APF-CVATFU
Comments
    S-817A37APF-CVATFU Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.7V