S-817B15AMC-CWET2U
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-817B15AMC-CWET2U
S-817B15AMC-CWET2U
Part Number
S-817B15AMC-CWET2U
Description
IC REG LINEAR 1.5V 20MA SOT23-5
Data sheet
S-817B15AMC-CWET2U.pdf
Delivery Services
S-817B15AMC-CWET2U
Comments
    S-817B15AMC-CWET2U Specifications
    Control Features-
    Current - Output20mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.99V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V