S-L2985B25-H4T1
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-L2985B25-H4T1
S-L2985B25-H4T1
Part Number
S-L2985B25-H4T1
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA WLP-4B
Data sheet
S-L2985B25-H4T1.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-L2985B25-H4T1
Comments
    S-L2985B25-H4T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-L2985
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-UFBGA, WLCSP
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.29V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageWLP-4B
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V