S-T111B36MC-OGVTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-T111B36MC-OGVTFU
S-T111B36MC-OGVTFU
Part Number
S-T111B36MC-OGVTFU
Description
IC REG LINEAR 3.6V 150MA SOT23-5
Data sheet
S-T111B36MC-OGVTFU.pdf
Delivery Services
S-T111B36MC-OGVTFU
Comments
    S-T111B36MC-OGVTFU Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.6V