S-T111B54MC-OHNTFU
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
S-T111B54MC-OHNTFU
S-T111B54MC-OHNTFU
Part Number
S-T111B54MC-OHNTFU
Description
IC REG LINEAR 5.4V 150MA SOT23-5
Data sheet
S-T111B54MC-OHNTFU.pdf
Delivery Services
S-T111B54MC-OHNTFU
Comments
    S-T111B54MC-OHNTFU Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.4V